Македонци обърнаха Балкан на турнира в Ботевград

(сн. balkan-basket.com)
28-09-2022 21:10 | BGbasket.com

Балкан претърпя загуба на старта на турнира в памет на Георги Христов, който организира. В първия си мач отборът от Ботевград отстъпи на Пелистер от Северна Македония със 71:76. Домакините имаха и двуцифрена преднина в хода на срещата, но допуснаха обрат в последните минути.

На финала в четвъртък победителите от този мач ще се изправят срещу Спартак Плевен, докато загубилите ще премерят сили с Черноморец за бронза.

Двубоят започна с чести смени на водачеството. Нито един от двата тима не успя да поведе с повече от 4 точки, а след десет минути игра Пелистер бе напред с 20:18. Малко след началото на втория период обаче баскетболистите на Тони Дечев направиха серия от 11:0, но преди почивката съперникът им намали за 33:37.

Преднината на „зелените“ достигна 13 точки след паузата, но последваха нови силни минути за македонския тим, който почти заличи пасива си. Балкан все пак не позволи пълен обрат и преди заключителната четвърт водеше с 57:52. Нападението за домакините не вървеше през последната част, което позволи на съперника им да излезе напред с 60:59 при оставащи пет минути. Пелистер поддържаше аванс от няколко точки, като ботевградският тим успя да изравни, но не и да си върне водачеството.

Мануел Суарес изигра поредния си силен мач за Балкан в контролите, като завърши с 18 точки и 13 борби. Диванте Фостър има 11 точки, Николай Грозев е с 10.

За победителите най-резултатен с 18 бе Сеад Хаджифейзович.