Гърция повали Испания след шоу на Янис

(сн. facebook.com/HellenicBasketBallFederation)
10-08-2022 09:38 | BGbasket.com

Янис Андетокумбо изведе Гърция до победата срещу Испания с 86:70 в първата контрола на двата тима от подготовката за Евробаскет 2022. Двубоят се проведе снощи в Атина пред 15 000 зрители, които подкрепяха домакините по трибуните.

Ключово се оказа силното първо полувреме, след което гърците дръпнаха с 50:35, като на моменти авансът им достигаше и 20 точки. Испания намали до 6 в края на третата част, но без да стигне до пълен обрат.

Андетокумбо отбеляза 31 точки, което е личен рекорд за него в националния отбор. Звездата на Милуоки бе на паркета едва 20 минути, като овладя и 10 борби. В този мач победителите бяха без Костас Слукас и Йоргос Папаянис.

Най-резултатен за гостите бе Уили Ернангомес с 15 точки, като те все още са без звездата си Серхио Люл.

Двата тима ще изиграят още една контрола в четвъртък в Мадрид.

Испания е в група с България на Евробаскет 2022, като мачът помежду им на 1 септември е първи от програмата на шампионата.