Момичетата U16 изпуснаха Гърция в първата контрола

(сн. facebook.com/HellenicBasketBallFederation)
28-07-2022 19:52 | BGbasket.com

Националният ни отбор по баскетбол за момичета U16 претърпя драматична загуба в първата от трите поредни контроли срещу Гърция в Леригово. Тимът ни отстъпи на своя съперник тази вечер с 54:56 най-вече заради повечето си грешки в срещата.

Баскетболистките на Таня Гатева поведоха с 10:3 на старта на мача, но в последната минута и половина на първата част не вкараха кош и след седем поредни точки, съперникът им изравни.

Гърция стигна до пълен обрат през втория период, а след поредица от размени на водачеството през цялата четвърт, на почивката, домакините водеха с 28:25.

Авансът им стана двуцифрен след подновяването на играта, но българките показаха характер и преди последната част намалиха само на 2 – 37:39.

Гъркините поддържаха аванс от няколко точки и през заключителната четвърт, но по-малко от четири минути преди сирената България си върна водачеството – 52:49. Двата тима продължиха да си разменят предимството, а минута и половина преди края домакините поведоха с 56:54. Кошът им се оказа и победен, тъй като до края никой не успя да се разпише повече.

Гергана Маданкова бе най-резултатна за България с 15 точки, 11 има Елена Драгоева. По 8 имат Ванеса Кокалова и Димана Костова.

Тагове: България U16 (жени)