БУБА обърна Рилски спортист за трети пореден финал при 16-годишните

(сн: BGbasket.com)
14-06-2022 21:09 | Мария Маринова

БУБА Баскетбол е на трети пореден финал при 16-годишните момчета. В изключително оспорван двубой днес в „Арена Ботевград“ тимът направи обрат срещу Рилски спортист с 86:73. Двата тима изиграха много оспорван мач, като голямата разлика се получи едва в самия край.

В спор за титлата утре победителите ще се изправят срещу Балкан, който по-рано днес надви Дунав Русе. Загубилите ще премерят сили за бронзовите отличия.

Тимът от Самоков започна ударно мача и след серия от 10:0 принуди Ивайло Желев да вземе първото си прекъсване едва минута и половина след началото. Играта продължи кош за кош, но след това БУБА на свой ред отвърна с 10 поредни точки и направи пълен обрат при 21:20. Столичният тим имаше сериозно предимство в подкошието, но Рилски спортист вкара 6 тройки само за тази част, след която водеше с 31:27. И двата отбора обаче направиха по 9 грешки, а много силно стартираха Антонио Гелов с 16 точки и Станислав Хинков с 11.

Символичните гости излязоха напред с 36:27 на старта на втория период, но като цяло резултатността спадна значително за разлика от грешките, които продължаваха и от двете страни. Отборът на Веселка Тодорова водеше с няколко точки, но на почивката равенството бе възстановено – 43:43.

След размяна на кошове след почивката, столичният тим поведе с 58:52, отново без да успее да се откъсне в резултата. За кратко Рилски спортист обърна, но преди заключителната част предимството отново бе за съперника – 65:62.

БУБА поддържаше крехък аванс и до средата на последната четвърт, като съставът от Самоков не успя да се възползва от възможностите си да стигне до нов обрат. Баскетболистите на Ивайло Желев пък запазиха повече концентрация в решителните минути и в края направиха успеха си още по-изразителен.

Станислав Хинков бе най-резултатен за победителите с 24 точки. Стоян Ангелов е с 18, с 12 и 9 откраднати топки е Иван Димитров.

За Рилски спортист Антонио Гелов завърши с 23 точки и 8 борби. Дамян Николов има 20 точки и 8 борби. Калоян Лозанов добави 10 точки.