U16: БУБА оглави група Б, Балкан също стигна до полуфиналите при момчетата

(сн. balkan-basket.com)
13-06-2022 20:28 | BGbasket.com

Отборите на БУБА Баскетбол и Балкан се класираха за полуфиналите на Държавното първенство при 16-годишните момчета. Като първи в група Б тимът на БУБА ще играе срещу състава на Рилски спортист, а домакините на финалите в Ботевград – баскетболистите на Балкан ще се изправят срещу лидера в група А  - Дунав Русе.

БУБА оглави група Б с три победи от три двубоя след успех в третия ден на турнира над тима на Черно море Тича с 92:54. Варненци останаха с един успех и две поражения на трето място в подреждането.

Състезателите на БУБА Баскетбол стартираха много силно и още в първата част дръпнаха с 31:13. До почивката авансът им достигна 51:30 и те контролираха събития на терена до края на срещата.

Иван Димитров бе най-резултатен с 16 точки и 4 асистенции за победителите, а Георги Йорданов оформи „дабъл-дабъл“ от 11 точки и 12 борби.

Кристиян Мучев реализира най-много за Черно море Тича – 14 точки и 4 борби, а „дабъл-дабъл“ от 10 точки и 10 борби направи Иво Славов.

Балкан записа втория си успех в групата след победа над състава на Шумен със 79:51 и заслужи втората позиция, а шуменци допуснаха три загуби.

След трудното начало за домакините, в което Шумен поведе с 14:4, Балкан навакса до 15:17 след първите 10 минути и до почивката поведе с 38:32. През второто полувреме ботевградчани пречупиха съперника, като в трета част резултатът бе 26:7 и Балкан дръпна с 64:37 преди последната четвърт.

Александър Гавалюгов поведе Балкан с 20 точки, 6 борби и 5 асистенции, а Кристиян Василев се отчете с 16 точки и 5 борби.

За Шумен Владислав Станев завърши с 12 точки и 8 борби, а с 10 точки и 7 борби се включи Стефан Невелинов.