Дунав надви Рилски спортист и спечели група А от финалите при юношите U16

(сн. facebook.com/dunav2016)
13-06-2022 17:10 | BGbasket.com

Отборът на Дунав Русе спечели група А от финалите на Държавното първенство при юношите до 16 години. Дунав надви Рилски спортист със 77:63 и приключи без загуба в груповата фаза след три изиграни мача. И двата състава вече си бяха осигурили класиране за полуфиналите. Рилски спортист зае второто място с два успеха от три двубоя.

Тимът от Русе поведе с 21:14 след първите 10 минути, а на почивката пасивът на самоковци беше 32:38. Последва по-добра трета част за Рилски спортист, който обърна до 53:51 в своя полза преди последната четвърт. В нея Дунав бе по-убедителен и реализира 26 срещу 10 точки за противника.

Теодор Трифонов беше най-полезен за победителите с 18 точки, 15 борби и 8 асистенции. Стоян Чешмеджиев се включи със 17 точки, 6 борби и 3 асистенции, а Емил Найденов добави 12 точки и 6 асистенции.

За Рилски спортист Калоян Лозанов бе най-резултатен със 17 точки, 6 борби и 2 асистенции. Дамян Николов допринесе с 16 точки и 14 борби, а Антонио Гелов завърши с 14 точки и 5 борби.

В другата среща от група А тимът на Академик Бултекс 99 постигна първи успех след като надделя над Черноморец със 74:70. Пловдивчани завършват на трето място в класирането, а бургазлии останаха на четвърта позиция с три поражения от три мача.

Баскетболистите на Академик имаха точка аванс на почивката при 31:30, а след по-силна трета четвърт дръпнаха с 54:48.

Най-резултатен за успеха на пловдивчани беше Преслав Дурев с 18 точки, 6 борби и 2 асистенции. Илиян Илиев се включи с 15 точки и 5 борби, а Петър Ралчев допринесе с 14 точки, 2 борби и 4 асистенции. С 13 точки и 7 борби завърши Александър Язаджиев.

За Черноморец по 17 точки отбелязаха Калоян Демирев и Максим Чоков, като вторият овладя и 6 борби. Стефан Господинов направи „дабъл-дабъл“ от 11 точки и 10 борби, а с 15 точки, 3 борби и 4 асистенции се отчете Цветан Кирилов. Стелиан Карастоянов добави 9 борби и 10 асистенции.