U16: БУБА спечели дербито с Балкан, първа победа за Черно море

(сн. balkan-basket.com)
12-06-2022 20:58 | BGbasket.com

БУБА Баскетбол продължава без загуба участието си на финалите в Държавното първенство по баскетбол за момчета U16. В дербито в група Б тимът надви Балкан с 91:74 тази вечер в „Арена Ботевград“.

Столичният тим водеше през цялото време, много често и с двуцифрена разлика. Баскетболистите на Николай Пеев на няколко пъти намаляваха изоставането си до 3-4 точки, включително и през последната четвърт, но до обрат така и не се стигна.

Съставът на Ивайло Желев вкара двойно повече тройки (12 срещу 6), като имаше сходно предимство и при борбите (48 срещу 23), с което компенсира повечето грешки.

Даниел Хинков бе над всички за победителите с 25 точки (6 тройки) и 10 борби. Стоян Ангелов отбеляза 19 точки, а със 17, но и 8 грешки е Станислав Хинков.

За Балкан Александър Гавалюгов вкара 18 точки, Кристиян Василев има 17, 13 добави Стефан Стефанов.

Черно море взе първа победа в групата, след 59:48 над Шумен, като така мачовете в последния ден от групата ще са решаващи.

Момчетата на Георги Бакалов започнаха силно, но позволиха на съперника да скъси дистанцията във втората и третата четвъртини. Шумен бе близо до изравняването в края на третата и началото на последната част, но тогава отново със силен рейд варненци си подпечатаха успеха.

Кристофър Узунов записа дабъл-дабъл за успеха с 15 точки и 11 борби, 14 вкара Мартин Белчев, 7 и 12 борби добави Кристиян Мучев.

За Шумен 10 точки отбеляза Ивелин Йорданов, 7 с 10 борби - Веселин Байчев.