Победно начало за Дунав и Рилски във финалите за момчета U16

11-06-2022 17:54 | BGbasket.com

Победи записаха Дунав и Рилски спортист в първия ден от финалите за момчета U16 в Ботевград.

Русенци се наложиха над Черноморец със 71:59 в първи мач от група А, а след това Рилецо направи обрат и победи Академик Бултекс със 73:67.

Самоковци наваксаха пасив от 15 точки, след като на почивката изоставаха с 10 - 42:32.

В третата част Рилецо вдигна резултатността си и скъси изоставането, а в последния период удържа Академик до едва 9 точки и направи пълен обрат.

22 точки за успеха вкара Калоян Лозанов, плюс 10 борби, 18 записа Антонио Гелов, 14 вкара Дамян Николов и 11 с 11 борби - Пламен Марков.

Преслав Дурев регистрира 18 точки и 10 борби за Академик, 14 вкара Петър Ралчев, 11 - Кристиян Желев.

Дунав и Черноморец направиха равностойно първо полувреме, но русенци бяха убедителни в третата част. В нея те изковаха успеха си със 71:59.

За тима на Николай Николов четирима записаха двуцифрен актив - Иван Живков вкара 14, а Теодор Трифонов се отличи с 12 и 14 борби.

За Черноморец 12 точки и 11 борби регистрира Калоян Демирев, 11 добави Максим Чоков и 10 - Цветан Кирилов.