Бост и Кравиш с Галатасарай победиха еврошампиона Анадолу Ефес с 35 точки

(сн. twitter.com/GSBasketbol)
28-05-2022 09:20 | BGbasket.com

Турският Галатасарай, чийто екип носят американците с български паспорти Дий Бост и Дейвид Кравиш, стартира с победа в полуфиналните плейофи в местното първенство.

Галатасарай победи шампиона в Евролигата Анадолу Ефес със 105:70 в Истанбул и поведе в серията.

Бост помогна за победата с 22 точки, 3 борби и 3 асистенции за 19 минути на терена, а Кравиш се отчете с 11 точки, 7 борби и 2 асистенции за 24 минути.

Най-резултатен за домакините от Анадолу Ефес беше Акиф Гювен с 15 точки, 7 борби и 2 асистенции.

Баскетболистите на Галатасарай започнаха да трупат преднина още във втората четвърт, като на почивката водеха с 43:34, а след трета част резултатът бе 79:51.

Играе се до три победи от пет възможни мача, а вторият двубой е утре, 29 май. Третата среща е планирана за 31 май, вторник.

В другия полуфинал между Фенербахче и Дарюшафака резултатът в серията е 1:1 победи.

Тагове: Галатасарай, Турция, Дий Бост, Дейвид Кравиш