Минчев и Трепча с първа загуба в плейофите

(сн. facebook.com/kbtrepca)
16-05-2022 09:08 | BGbasket.com

Любомир Минчев и неговият Трепча претърпяха първа загуба в плейофите. След като спечели двете си домакинства срещу Пея, тимът отстъпи на своя съперник като гост с 66:72 и пропусна възможността да затвори рано полуфиналната серия в своя полза.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, след което Трепча бе напред с 34:33. Играта продължи да бъде много оспорвана и след паузата, а преди последната четвърт отборът на Минчев имаше 2 точки аванс. Тимът обаче допусна спад в решителния период и Пея измъкна успеха.

Въпреки това Трепча продължава да е в по-добра позиция, като се нуждае от само една победа, за да се класира за финала, където вече чака Голдън Ийгъл Юли. Следващият мач е тази седмица, като Пея отново е домакин.

Тагове: Любо Минчев