Пето място за Берое при девойките, Черно море се пребори за седмо

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. БФБ)

15-05-2022 13:41 | BGbasket.com

Берое Стара Загора взе петото място от Държавното първенство за девойки U19 след драматичен последен мач срещу Дунав Русе.

Двубоят се реши с продължение и в него старозагорки измъкнаха успеха.

Мачът бе много оспорван и равностоен през първото полувреме, което завърши 26:24.

Дунав изигра по-силна трета част и дръпна напред, но Берое се върна в края и Димана Костова изравни до 44:44 в последната минута.

Дунав имаше атаки за победа в редовното време, но Берое се справи страхотно в защита, а след това старозагорки пропуснаха също своя шанс за успеха в 40 минути.

В добавените 5 обаче русенки реализираха само един кош от игра, и там Берое взе победата.

Гергана Маданкова вкара 16 за Берое, 14 добави Костова, Мартина Георгиева записа 8 точки, 10 борби, 4 откраднати топки и 2 чадъра.

Раня Абурая вкара 18 с 12 борби за Дунав, 8 и 13 борби отчете Кристиана Маркова.

В мача за седмо място Черно море Одесос изигра силни първа и последна част, за успеха с 64:53 над Светкавица.

21 точки и 14 борби отбеляза Николета Стойнова, 17 добави Никол Божилова.

За Светкавица 22 отбеляза Кристина Станкова, 11 и 16 борби добави Теодора Рачева, 11 вкара Ния Лилова и 7 с 20 борби - Хелин Шакироглу.