Шоутайм с разгромен успех на старта на плейофите на Изток

(сн: ББЛ)
17-04-2022 16:29 | BGbasket.com

Шоутайм разгрози Шабла със 104:56 в първи четвъртфинален мач от плейофите в регион Изток от ББЛ А група.

При успех във втората среща, Шоутайм се класира за полуфиналите.

За победа №1, Шоутайм направи фантастична втора четвъртина, като десетте минути завършиха при 37:9.

Преди това Шоутайм вече имаше двуцифрен аванс, но още почивката разликата стана разгромна. Полувремето приключи при 66:27!

Второто полувреме бе лишено от интрига, като Шоутайм довърши противника в третия период, а четвъртата част дори бе спечелена от Шабла, но вече нямаше никакво значение.

Берк Мехмед отбеляза 30 точки за 30 минути за победата, като бе 6/6 за две точки. 23 добави Красимир Димитров и 19 - Стелиос Ленакос.

16 за Шабла реализира Ивайло Тодоров, 13 - Мирослав Богданов и 12 - Илхан Арабаджиев.