Ню Орлиънс и Атланта взеха последните две квоти за плейофите

16-04-2022 10:22 | BGbasket.com

Ню Орлиънс и Атланта са последните отбори, които се класираха за плейофите в Националната баскетболна асоциация. Двата тима спечелиха решителните си мачове тази нощ и влизат във фазата на елиминациите като осми в схемата съответно на Запад и Изток.

Ню Орлиънс сложи край на сезона на Лос Анджелис Клипърс, побеждавайки го със 105:101. „Пеликаните“ пропиляха аванс от 16 точки в хода на срещата, допуснаха двуцифрено изоставане, но си върнаха водачеството в края.

Брандън Инграм бе най-резултатен за успеха с 30 точки. За съперника по 27 реализираха Маркъс Морис (9 борби) и Реджи Джаксън (7 борби, 8 асистенции).

Ню Орлиънс се класира за плейофите за първи път от сезон 2017/2018, като на четвъртфиналите ще се изправи срещу лидера в редовния сезон Финикс.

Атланта пък си проправи място до елиминациите на Изток след победа със 107:101 срещу Кливланд и обрат през последната част.

Трей Йънг отново бе над всички за победителите с 38 точки, като вкара 32 от тях именно през второто полувреме, а освен това направи и 9 асистенции. За „кавалерите“ с 26 точки и 8 борби се отчете Лаури Марканен.

На старта на плейофите Атланта ще се изправи срещу Маями.

Тагове: НБА, Ню Орлиънс, Атланта