Край на сезона за Сан Антонио и Шарлът

14-04-2022 10:08 | BGbasket.com

Сезонът за Сан Антонио и Шарлът приключи. Двата тима не успяха да се класират за плейофите в НБА, след като претърпяха загуби в квалификационните турнири.

Сан Антонио отстъпи на Ню Орлиънс със 103:113. Си Джей МакКълъм бе най-резултатен за „пеликаните“ с 32 точки, за съперника 23 има Девин Васел.

С успеха Ню Орлиънс продължава битката за последното осмо място в плейофите на Запад, където ще има сблъсък с Лос Анджелис Клипърс. Победителят ще срещне Финикс на четвъртфиналите.

На Изток Атланта елиминира Шарлът след успех със 132:103. Трей Йънг записа 24 точки и 11 асистенции, за съперника Ламело Бол реализира 26 точки с 8 асистенции.

Атланта ще има за съперник Кливланд в следващия си мач, като спечелилият ще си осигури място в плейофите като осми в схемата и ще срещне Маями на четвъртфиналите.