ЦСКА удари Хебър в дербито на Запад

(сн. ББЛ)
03-04-2022 20:28 | BGbasket.com

Победи в 20-я кръг на ББЛ А група - Запад записаха отборите на Правец, ЦСКА и Микс

До края на редовния сезон в Западната група остават още три кръга.

Балкан-2 допусна девета загуба в ББЛ А група, като в регионално дерби отстъпи на прекия си конкурент за шесто място Правец с 82:91. Така балканци заемат седма позиция в момента с 10-9, а Правец е с победа повече.

Правец взе добър аванс през първото полувреме, като наниза 30 точки само в началната четвърт. Домакините поддържаха преднина до финалните няколко минути, в които Балкан стопи доста от пасива си, но не успя да стигне до обрат.

Данаил Христов имаше дабъл-дабъл за успеха с 27 точки и 21 борби. Костадин Лазаров също отбеляза 21 18 точки, 8 борби и 6 асистенции добави Любомир Лилов, а с 12 асистенции и 11 точки бе Тодор Колев.

Срещата в спортен комплекс "Правец" пропусна Илиян Пищиков. Александър Гавалюгов бе най-резултатен за Балкан с 28 точки, а с 24 и 6 борби бе Михаил Гавазов. Здравко Христов се включи с 19 точки и 7 борби.

ЦСКА спечели дербито с Хебър със 77:64 след много обрати.

Двубоят започна с много грешки и от двата отбора. Водени от Димитър Генов обаче, „червените“ имаха леко предимство и след десет минути игра водеха с 22:18. Авансът на столичния тим стана двуцифрен през втория период, но след силен край на полувремето, на почивката баскетболистите на Веселин Веселинов намалиха за 35:36. Подемът в играта на Хебър продължи и след паузата, като тимът стигна до пълен обрат след 10 поредни точки. Малко след това разликата стана и двуцифрена, но ЦСКА отвърна със серия от 18:2 и си върна водачеството, а преди последната част бе напред с 56:54. В оставащото време играчите на Христо Ценов продължиха да увеличават преднината си и спечелиха убедително. Армейците направиха 22 грешки в мача, но компенсираха с играта в подкошието, като вкараха и 7 тройки срещу едва 2 за опонента си.

Най-резултатен за успеха бе Димитър Генов с 27 точки. Асен Попов записа дабъл-дабъл от 15 точки и 15 борби, а 12 точки добави Владимир Нанкински.

За Хебър Станислав Славейков реализира 17 точки с 11 борби. Стилиян Иванов се отчете с 13 точки, 11 има Герасим Николов, а 10 добави Денис Петков.

Микс се наложи над Локомотив София със 78:71, след нов страхотен дабъл-дабъл на Христо Бъчков. Младокът вкара 20 точки и взе 20 борби за победата. След много равностойно първо полувреме, решаваща се оказа третата четвърт, в която Микс взе аванс и не го изпусна до края.

Матей Митев добави 12 точки за успеха, Иван Илиев отбеляза 10.

Георги Кучков приключи с 25 точки и 13 борби за Локомотив. Кристиян Челенков записа 11 точки и 20 борби, а Иван Павлов добави 12 точки.