Битката на върха в Източната ББЛ продължава

(сн: ББЛ)
13-03-2022 19:37 | BGbasket.com

В Източната ББЛ А група битката за върха продължава с победи на първите три в класирането - ИУ, Шоутайм и Шумен-2.

В първия мач от кръга лидерът ИУ записа драматична победа срещу Светкавица с 83:82 в собствената си зала. Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката домакините водеха с 46:38. Преднината на варненския тим стана двуцифрена през втория период, но отборът от Търговище стигна до нов обрат и последната четвърт започна при равенство – 63:63. Драмата продължи до последно, без нито един от двата тима да успее да натрупа солиден аванс. Три секунди преди края Светкавица водеше с 82:81, но кош със сирената на Александър Подскочиев донесе успеха на ИУ.

Най-резултатни за победителите с по 22 точки бяха Цветан Савов и Николай Маринов, с 12 е Петър Христов.
За съперника Димитър Янчев се отчете с 24 точки и 11 борби. Георги Минков реализира 20 точки, с 18 е Александър Янчев, а дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби записа Калоян Стоянов.

Вторият отбор на Шумен се наложи със 75:67 над Ънстопабъл в друг мач от кръга, преминал през куп обрати.

Шумен на няколко пъти поведе в резултата, само за да допусне добричлии да се върнат в мача.

Включително в последната четвърт имаше обрат, но след него Шумен със силна серия измъкна успеха.

Шуменци пропуснаха и девет наказателни удара, за да усложнят задачата си.

Милош Чойбашич записа невероятните 26 борби - 12 от тях в нападение. 13 точки и 13 борби добави Константин Паисиев.

За Ънстопабъл над всички бе Петър Демирев с 31 точки, 10 и 10 отчете Иван Иванов.

Успех регистрира и Шоутайм, за да запази възела на върха в подреждането. Шоутайм победи Шабла с 87:72.

Шоутайм взе аванс още през първото полувреме, с 47:31, и въпреки натиска на Шабла след почивката, запази преднината си.

Най-резултатен за победата бе Красимир Димитров с 23 точки.

Пламен Илиев отбеляза 15, Милен Чолаков добави 13 точки и 12 борби, а 13 и 11 борби - Стелиос Ленакос.

За Шабла Илхан Арабаджиев бе най-добър с 21 точки и 11 борби.