Монтана 2003 надигра Войводина 021 в Адриатическата лига

03-02-2022 19:52 | BGbasket.com

Монтана 2003 победи сръбския Войводина 021 със 74:59 като домакин в петия кръг от втория етап на Адриатическата лига, т.нар. Суперлига. Баскетболистките на старши треньора Мануел Марков записаха шести успех в тази фаза на регионалната надпревара, а имат и три поражения. Сръбският тим е с пет победи и шест загуби. С победата в зала "Младост", Монтана 2003 взе реванш за поражението от Войводина 021 в Нови Сад с 67:75 в началото на годината.

Домакините изиграха добър мач, имаха превъзходство в борбата под коша (51-35) и макар да направиха повече грешки, вложиха много усилия в защита и демонстрираха по-точна стрелба. Те взеха аванс от 9 точки след първата част. През вторите 10 минути разликата стигна 12 точки, но до почивката Войводина 021 намали до 7 пасива си и резултатът бе 36:29 в полза на Монтана 2003. Второто полувреме започна със серия от 13:0 за домакините, а третата четвърт приключи при 60:38. До края на срещата Монтана 2003 контролираше събитията на терена. Най-голямата разлика в двубоя достигна 26 точки.

Най-резултатна за Монтана 2003 беше Димана Георгиева с 18 точки и 14 борби, а Христина Иванова завърши със 17 точки, 4 борби и 4 асистенции. Марая Кинг реализира 16 точки и овладя 13 борби. Виктория Стойчева се отчете с 12 точки, 8 борби и 5 асистенции.

Сара Лумис беше най-полезна за гостите с 21 точки и 9 борби.

За тима на Монтана 2003 предстоят два мача срещу словенския Триглав в зала "Младост" на 7 и 8 февруари.