Бавни и яростни измести Чавдар от върха в регион Център, победи за Чардафон и Вихър

(сн. ББЛ)
30-01-2022 22:25 | BGbasket.com

Бавни и яростни нанесе първа загуба за сезона на Чавдар Троян, побеждавайки го с 85:59 на негов терен в дербито на регион Център на ББЛ А група. С това отборите се изравниха с баланс 9-1, но този от Плевен вече е начело в класирането заради предимството в директните мачове.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, след което миналогодишният шампион в региона водеше с 39:36. След паузата обаче гостите взеха контрола в мача. Те започнаха да трупат разлика и преди последната част дръпнаха с 64:51, като до края нямаха проблем да спечелят още по-убедително.

Христо Ангелов завърши с 20 точки и 10 борби за победителите, но и най-много грешки – 7. Венцислав Георгиев записа 18 точки и 7 борби. Максим Генов е с 14 точки и 7 борби, а Даниел Димитров се отчете с 12 точки и 7 борби.

За водения от Лъчезар Диков тим единствено Камен Пенчев завърши с двуцифрен актив – 11 точки.

Чардафон Орловец бе напът да изпусне победата срещу Локомотив Горна Оряховица в мач с инфарктен завършек, но все пак се наложи със 75:74.

Чардафон имаше пет точки преднина с пет минути до края на мача, но след това в рамките на четири минути не вкара кош и така Локомотив направи обрат. Горнооряховският тим поведе с две точки в резултата, но Чардафон си върна водачеството от наказателната линия. Локомотив имаше последната атака за победата, но не успя да я оползотвори и така успехът отнесе Чардафон.

В първия мач за деня в регион Център Вихър Айтос победи Дунав Русе с 95:65.

Младият тим на русенци се бори здраво в срещата, но още в първата част изостана с десетина точки. Така се движеше разликата и във втория период, но серия за Вихър в края на полувремето покачи до 47:29 в тяхна полза.

Второто полувреме не промени много разликата, която се държеше над 20 точки и мина 30 в един момент.

Стоян Милчев наниза 41 точки за победата, 14 и 12 добавиха съответно Георги Стоянов и Симеон Апостолов.

25 за Дунав вкара Асен Нейков, 14 добави Християн Николов.