Даниел Клечков: Момчетата показаха огромно старание

22-01-2022 22:17 | nbl.basketball.bg

Старши треньорът на Черно море Тича Даниел Клечков бе доволен от представянето на отбора си срещу Академик Пловдив, въпреки загубата. Ето какво сподели той след мача:

"Искам да поздравя нашия отбор, защото след мача с Берое, който беше много слаб и не изглеждахме така, както сме изглеждали до момента, днес имаше енергия, имаше го отборът и на пейката. Много се стараха момчетата, хвърлиха се абсолютно и дадоха всичко от себе си. Проблемът е доста слабата втора част. С 29 процента обща стрелба за нашия отбор много трудно ще победим. Определено показахме огромно старание днес, така трябва да играем във всеки един мач. Аз вярвам, че нещата в нападение ще се оправят, защото няма как Веселин Георгиев да е 8-0 всеки мач, ще бъде по-различно и така ще можем да се зарадваме с някоя друга победа.

Отлагането на срещи със сигурност се отразява на отбора, отразява се на игровия ритъм, но гледаме да компенсираме, променяме начина на тренировки, за да можем да бъдем готови за мача. Ние сме млад отбор, правим по 20 грешки и всеки път грешките са фатални, но това е начинът момчетата да израстват, няма друг начин."

Мнението си за мача сподели и баскетболистът Цветомир Куртев: "Първото полувреме се държахме по-добре като защита. Второто полувреме се опитахме със зонови преси, с капани да се върнем в мача, но успеваемостта ни в нападение беше доста зле. Като цяло нямаше организация в нападение, направихме грешки. Пропуснахме доста контраатаки да направим, крадем топката и не можем да създадем по-добра ситуация и някой да остане сам да вкара."

Тагове: НБЛ - мъже, Черно море Тича, Даниел Клечков