Фаб Файв спечели трилър с Правец, една част стигна на Миньор срещу Политехника

(сн. ББЛ)
22-01-2022 20:18 | BGbasket.com

Фаб Файв и Миньор 2015 спечелиха днешните мачове от регион Запад на ББЛ А група. Двубоите се проведоха в зала „Сейнт Джордж“ в София.

В първата среща за деня Фаб Файв надви Правец със 79:68, след като пропиля преднина от 24 точки в хода на мача и измъкна успеха след продължение. Допълнителни емоции в оспорваните мачове можете да си донесете, като използвате bet365 бонус код.

Двубоят започна с доста лоша успевамост и от двата тима, които за шест минути си бяха разменили едва по един кош от игра. Столичният тим обаче постепенно започна да подобрява мерника си и след първата четвърт водеше с 16:6. Проблемите в нападение за Правец продължиха и през втория период, което позволи на съперника му да натрупа разлика и на почивката да се откъсне с 38:18.

След паузата обаче ролите се размениха. Стрелбата от тройката потръгна за баскетболистите на Иван Коцев, които преди заключителната четвърт намалиха за 44:52. Те продължиха да топят изоставането си, като по-малко от минута преди края стигнаха до равенство – 68:68. В оставащото време нито един от двата тима не успя да се разпише и мачът бе пратен в продължение. В него обаче Фаб Файв отбеляза 11 безответни точки и спечели двубоя.

Камен Атанасов завърши с 21 точки и 8 борби за победителите. Георги Кръстев записа дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби, 11 точки има Георги Христов, а с 10 и 8 борби е Мартин Горунов.

За Правец 15 точки реализира Костадин Лазаров, с 14 е Ерик Кирилов.

Лидерът Миньор 2015 не допусна изненада срещу Политехника в другия мач, побеждавайки го с 86:66, най-вече след силната си втора част.

Баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата още в началните минути, но след първата четвърт преднината им бе минимална – 17:16. Отборът от София стигна до равенство в началото на втория период, но много бързо Миньор 2015 отново започна да трупа аванс и на почивката се откъсна с 47:28. След паузата играта бе доста по-равностойна, като тимът от Перник поддържаше солидна разлика и преди последната част водеше с 68:46. Темпото се запази и в оставащото време, като Миньор нямаше проблем да спечели мача.

Георги Бързаков бе най-резултатен за успеха с 23 точки. Христо Гатев се отчете с 15 точки и 7 борби. Георги Дамянов реализира 13 точки, Драгомир Енчев записа дабъл-дабъл от 11 точки и 10 борби, а с 10 точки е Кристиян Ставрев. За Политехника Йордан Кирилов вкара 14 точки, по 13 имат Ивайло Константинов (8 борби, 7 асистенции) и Никола-Александър Жеков.