Берое се справи лесно със седем от Монтана в женското дерби

(Сн: facebook.com/Beroewomen)
22-01-2022 17:14 | BGbasket.com

Берое Стара Загора не даде шанс на скъсения състав на Монтана 2003 и спечели поредното дерби за сезона при жените с 89:54.

Монтана пристигна след карантина в Стара Загора само с девет състезателки, две от тях от най-младите в тима. Отборът бе воден от Николай Господинов, тъй като старши треньорът Мануел Марков все още е под карантина.

Една от основните баскетболистки на гостите Марая Кинг остана без кош и дори без стрелба в първите 10 минути от мача. До почивката Кинг взе 6 борби, но остана с една точка в актива си.

Първите минути на мача в зала Общинска бяха равностойни и до 5-та минута се играеше кош за кош. След това старозагорки се възползваха от грешки на гостуващия тим и отбелязаха няколко безответни точки и дръпнаха в края на първата част с 27:18.

Втората четвърт запази оспорвания си характер, но момичетата на Таня Гатева не изпуснаха инициативата и водеха с десетина точки до почивката - 42:31.

В третия период всичко вече приключи като интрига, като разликата скочи над 20 точки и продължаваше да расте.

В средата на последната четвърт авансът на Берое прескочи и 30 точки, за още по-сериозно цифрово изражение на превъзходството на домакините.

Цветомира Шаренкапова завърши с 21 точки за успеха. Саманта Лоджик завърши с още 18, Ребека Тобин добави 12 точки и 12 борби, а 15 вкара и Теодора Динева.

За Монтана Димана Георгиева регистрира дабъл-дабъл с 16 точки и 10 борби, 12 вкара Санита Балкоиене.