Една част стигна на Рилски спортист в дербито с Левски

(сн. НБЛ, архив)
05-01-2022 20:46 | BGbasket.com

Победната серия на Рилски спортист в Националната баскетболна лига продължава. Тимът записа 11-и пореден успех, след като тази вечер в столичната зала „Универсиада“ се наложи над Левски с 76:66, главно след силна трета четвърт.

В тази среща съставът от Самоков бе без Брандън Браун и Ей Джей Хес, докато в игра за домакините се завърна Чавдар Костов.

В следващия кръг баскетболистите на Людмил Хаджисотиров приемат Ямбол, докато столичният тим, който вече е с баланс 7-4, ще гостува на Черноморец.

Двубоят започна с доста висока резултатност. Макар гостите да имаха леко предимство през повечето време, не успяха да поведат с повече от 4-5 точки и след десет минути игра съперникът им изравни за 25:25. Срещата продължи да бъде много оспорвана и през втория период, а след няколко размени на водачеството, на почивката Рилски спортист бе напред с 43:39.

Малко след началото на второто полувреме гостите вкараха 13 безответни точки и се откъснаха в резултата. Близо пет минути отборът на Константин Папазов не успяваше да се разпише и преди заключителната четвърт вече изоставаше с 47:62. Преднината на Рилски спортист достигна 19 точки в началото на последната част и въпреки че домакините заличиха част от нея, тимът нямаше проблем да задържи водачеството си до края.

Дабъл-дабъл за победителите от 20 точки и 10 борби записа Трей Портър. Павлин Иванов отбеляза 18 точки, а 10 и 8 борби има Барет Бенсън.

За Левски над всички със 17 точки и 7 борби бе Ивица Радич. По 13 точки отбелязаха Марио Литъл и Венцислав Петков (7 асистенции), а 10 точки и 8 борби записа Цветомир Чернокожев.