Академик си свърши работата срещу Черно море Тича

06-12-2021 20:55 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа втора поредна победа в Националната баскетболна лига. В среща, изиграна тази вечер в зала „Сила“ тимът надви младия състав на Черно море Тича с 91:79. Противно на резултата, гостите оказаха немалка съпротива на своя опонент през първите три части, а голямата разлика се получи чак през последната четвърт.

Първи минути за сезона в НБЛ записа Робертс Фрейманис, който се възстановяваше от контузия. В игра за варненци пък се завърна Мартин Стефанов, а дебют за мъжкия отбор направи 15-годишният Кристиян Попов. Срещата започна с минута мълчание в памет на мениджъра на зала "Сила" Симеон Илиев.

Победата бе трета от шест мача за баскетболистите на Йордан Янков, които в следващия кръг гостуват на Ямбол. Отборът на Даниел Клечков е с баланс 1-6 и в серия от пет поредни поражения, като му предстои домакинство на лидера Рилски спортист.

Двубоят започна много оспорвано, след което „моряците“ взеха 6 точки аванс. Те обаче правеха повече грешки, от които Академик се възползва и след десет минути игра обърна за 20:16.

Резултатността се вдигна значително през втория период, като още в началото му домакините дръпнаха с двуцифрена разлика. На два пъти баскетболистите на Черно море Тича се доближаваха само на 5 точки, но на почивката предимството отново бе за съперника им – 48:39. Много силно за пловдивския тим стартираха Адриян Секулов и Николай Николов, вкарали 29 от точките на отбора си до момента.

Второто полувреме започна силно за гостите, които след успешни стрелби на Мартин Йорданов и Мартин Коцев, намалиха за 48:52. В следващите минути Академик поддържаше преднина от няколко точки и преди решителната четвърт тя отново бе двуцифрена – 67:57.

Малко след началото на последната част обаче „моряците“ направиха серия от 16:2, след която разликата достигна 20 точки и до края те нямаха проблем да задържат преднината си и да спечелят. В заключителните минути и двамата треньори дадоха шанс за изява и на някои от по-младите баскетболисти в съставите си.

Николай Николов завърши със 17 точки и 9 борби за победителите. Васил Бачев и Адриян Секулов вкараха по 16 точки, а по 14 имат Неманя Бешович и Томислав Минков (9 борби).

Малко не достигна на Мартин Коцев за трипъл-дабъл, като той остана с 15 точки, 9 борби и 10 асистенции. С 15 точки е и Мартин Йорданов.