Везенков и Олимпиакос с първа победа като гост в Евролигата

26-11-2021 23:24 | BGbasket.com

Александър Везенков и неговият Олимпиакос записаха първа победа за сезона при гостуване в Евролигата. В среща, изиграна тази вечер, тимът надви Олимпия Милано с 93:72, след като водеше през целия мач.

Българинът изигра пореден силен двубой за отбора си, като завърши срещата с 12 точки (10 през първото полувреме) и 5 борби за 22 минути на паркета.

След тази среща и двата тима са с баланс 8-4.

Гръцкият гранд започна по-добре срещата и само за няколко минути се откъсна с 14 точки, но в края на първата четвърт съперникът му намали за 25:30. През втория период домакините успяха да изравнят, но Олимпиакос не допусна пълен обрат и на почивката отново дръпна с 60:45.

След прекъсването резултатността спадна значително. Баскетболистите на Йоргос Бардзокас обаче поддържаха солиден аванс, който преди последната част отново бе 15 точки – 72:57. В оставащото време разликата в тяхна полза продължи да бъде двуцифрена и те спечелиха убедително.

Янулис Ларендзакис бе най-резултатен за успеха с 18 точки. За италианския тим с 26 е Шавон Шийлдс.