Левски даде четвърт на Шумен, НБЛ вече в пауза

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: НБЛ)

17-11-2021 20:20 | BGbasket.com

Левски се наложи като гост на Шумен с 96:50 в отложен мач, преместен заради карантина в шуменския тим.

Интересен, оспорван и равностоен бе първият период от двубоя, в който Шумен показа по-добро лице.

Домакините бяха без нито едно от сръбските си попълнения за този мач, въпреки очакванията да са в пълен състав тази седмица. Освен Костич и Белич отсъстваше и Милош Чойбашич.

След като вкара 27 точки в първата част обаче, Шумен реализира по-малко в следващите три четвъртини.

Особено зле бе ситуацията за "жълто-зелените" в третата част - в нея те вкараха един-единствен кош от игра и общо три точки.

Левски имаше нужда да се окопити в двубоя, но с отлични изяви на Ивица Радич, който нямаше отпор под коша, и на Марио Литъл, които до почивката вече имаха 30 точки, направиха обрат.

На полувремето гостите водеха с 51:37. Третата четвърт сложи точка на спора след 27:3 в нея. Финалният период само оформи крайното 96:50.

23 точки и 15 борби за 19 минути игра записа Ивица Радич. 11 вкара Литъл, всичките до почивката. 10 добави Илай Лонг, а всички 12 баскетболисти на Левски успяха да отбележат поне по 3 точки. Гостите направиха само 10 грешки и взеха убедително борбата под коша.

За Шумен Георги Кендеров вкара 15, Александър Милов - 12 със 7 борби и 10 - Виктор Серафимов.

С този мач НБЛ вече официално е в пауза, за лагера и мачовете на националния отбор от световните квалификации.

Шампионатът ще се поднови в първия уикенд от декември.