Ямбол зарадва феновете у дома с първа победа за сезона

(сн. BGbasket.com)
10-11-2021 21:04 | BGbasket.com

Ямбол победи Шумен с 98:77 като домакин в мач от петия кръг на редовния сезон в НБЛ. За ямболии това е първи успех за сезона, като те спечелиха всяка от частите на срещата и постепенно стигнаха до убедителния резултат. Шумен пък е с три загуби от трите си мача до момента, като има да изиграе два отложени от предишни кръгове. Ямбол ще гостува на Левски в следващия си мач, а Шумен ще посрещне Спартак Плевен.

Гостите започнаха мача добре и бяха по-силни в първите минути, но Ямбол завърши първата част със серия от 11:2 и поведе. И втората четвърт премина равностойно през дълъг период от нея, но отново силен край на ямболии направи аванса им двуцифрен на почивката. Стабилна трета част на домакините ги изведе с цели 19 точки напред и им осигури победата в мача, който те спокойно доиграха.

Шумен спечели борбата под коша, но допусна 20 грешки срещу 9 на съперника и отстъпи в стрелбата от игра, асистенции, отнети топки и повечето от останалите статистически показатели.

Петимата титуляри на победителите завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен бе Кортни Аликзандър с 20 точки и 6 борби, а 18 точки, 8 асистенции и 5 борби добави Александър Матушев.

Александър Милов направи дабъл дабъл от 28 точки и 12 борби за Шумен, а с 20 точки и 7 асистенции се включи Виктор Серафимов.