Три оспорвани мача на Изток, Шумен-2 нанесе първа загуба на ИУ

(сн: ББЛ)
07-11-2021 18:15 | BGbasket.com

Три вълнуващи мача предложи четвъртия кръг от ББЛ А група - Изток.

В дербито на върха в региона Шумен -2 нанесе първа загуба на ИУ, побеждавайки го на негов терен с 82:79, като по този начин остана единствен без загуба до момента.

След няколко размени на водачеството през първата четвърт домакините поведоха с 21:19, а на почивката разликата в тяхна полза се запази, този път при 41:39. Шуменци направиха нов обрат след паузата и преди заключителната четвърт водеха с 61:56. Авансът им достигна 14 точки в оставащото време и въпреки че ИУ го заличи и за кратко дори поведе, успяха да измъкнат успеха в края.

Константин Паисиев бе над всички за победителите с 22 точки и 10 борби. Симеон Георгиев също бе близо до дабъл-дабъл – 19 точки и 9 борби, Виктор Серафимов вкара 13 точки, с 12 е Пламен Русков, а 10 добави Аристидис Папатеодору.

За ИУ Цветан Савов и Николай Маринов отбелязаха по 19 точки, с 10 е Петър Христов.

Пет обрата за пет минути и продължение доведоха до победа на Светкавица над Шабла с 83:80.

Мачът беше крайно равностоен, като в нито един момент от него разликата не мина 10 точки.

При равенство приключи първата част, но Шабла имаше аванс от шест точки на почивката, след малко по-активна втора. В третия период обаче отново властваше паритет, а в края на двубоя Светкавица дори пропусна да победи.

След две минути без кош, и за двата състава, Илхан Арабаджиев реализира два наказателни удара, за да прати мача в продължение - 69:69.

В добавените 5 минути двата състава си размениха пет пъти лидерството, но финалните секунди бяха за Светкавица и три точки там решиха крайния изход.

Димитър Янчев завърши с 32 точки и 9 борби, 21 добави Сашо Георгиев, а Александър Янчев игра пълни 45 минути за 16 точки.

Шабла игра със седем баскетболисти, като Арабаджиев бе най-резултатен с 18 точки, 17 вкара Константин Колев.

Шоутайм трябваше да се потруди доста след слаба трета четвърт срещу Ънстопабъл, но все пак взе успех с 64:56.

Варненци взеха отличен аванс на почивката - 36:25, но Ънстопабъл натисна в третия период.

Все пак с повече опит Шоутайм се справи с временния спад и възстанови в последната част за победата.

Пламен Илиев бе над всички с 33 точки в двубоя, а Шоутайм бе без Красимир Димитров и Милен Чолаков.

Петър Демирев вкара 18 за Ънстопабъл, Иван Иванов се отличи с 5 и 18 борби.