Берое измъкна труден успех над Балкан у дома

(сн. BGbasket.com)
23-10-2021 20:59 | BGbasket.com

Отборът на Берое постигна втора победа от началото на сезона в НБЛ, надделявайки у дома над Балкан с 92:87. За ботевградчани поражението бе първо и така двата си са с актив 2-1. Берое превъзхождаше съперника в борбата под коша (40-27), демонстрира по-точна стрелба от далечно разстояние и макар да направи повече грешки (19-15), успя да пречупи ботевградчани в последната част.

В следващия кръг Берое гостува на Черно море, а преди това има и две гостувания в Балканската лига на Сигал Прищина на 25-и октомври и на Ибър Рожае на 27-и. Балкан пък ще се изправи срещу Академик в Пловдив на 1-и ноември, а на 3-и предстои мач с Левски в Балканската лига.

Оспорвани начални 10 минути дадоха старт на двубоя, а след първоначалната преднина за домакините Балкан излезе трайно напред. Гостите водеха с 23:20 след първата четвърт, а във втората авансът им достигна 9 точки при 34:25. Берое намали до 3 пасива си с тройки на Александър Янев и Обина Олека, но ботевградчани поддържаха преднина от 6-7 точки до 49:42 на почивката.

Балкан продължи да контролира събитията на терена , авансът им пак стигна 9 точки при 63:54. Домакините успяваха да се задържат близо в резултата до 65:61 преди последните 10 минути и притиснаха противника с тройка на Антон Кук в началото на четвъртата част. Балкан остана без Дерик Маркс, който напусна игра за 5 лични нарушения, а Кук даде аванс на Берое за 66:65 след като бе точен от наказателната линия. Силни изяви на Мартин Сотиров задържаха старозагорци напред в резултата, включително негова тройка за 82:75. Александър Янев покачи аванса на Берое до 9 точки – 86:77, но Балкан намали до 4 точки и имаше шанс да изравни в последната минута. 16 секунди преди края гостите намалиха до 87:89 с кош на Димитър Димитров, но в крайна сметка Берое измъкна успеха.

Обина Олека бе най-резултатен за победителите с 20 точки и 6 борби, а Антон Кук се отчете с 19 точки, 4 борби и 7 асистенции. Мартин Сотиров завърши с 15 точки, 3 борби и 3 асистенции, а Александър Янев добави 12 точки и 6 борби.

За Балкан Димитър Димитров реализира 25 точки, а Дерик Маркс приключи с 16 точки, 4 борби и 5 асистенции.