Монтана 2003 ликува в здраво дерби с Берое

23-10-2021 16:51 | BGbasket.com

Отборът на Монтана 2003 спечели първото дерби с шампиона Берое в Стара Загора с 83:82 точки в мач от 2-ия кръг на женската А група. Гостите остават непобедени, а Берое допусна първо поражение. В следващия кръг на 30-и октомври Монтана приема Шампион 2006, а Берое е домакин на Славия.

Двата състава изиграха интригуващ сблъсък, а сторазогорки останаха на косъм от триумфа срещу Монтана 2003, който при 83:82 не успя да увеличи аванса си, но домакините не сполучиха при последната си атака.

Теодора Динева поведе Берое с впечатляващите 40 точки, от които 4 тройки, а добави още 6 борби и 1 асистенция, а с 14 точки и 15 борби дабъл-дабъл реализира Жаклин Златанова, която остана на 2 асистенции от трипъл-дабъл, завършвайки с 8. За победата на Монтана много важен принос имаше Христина Иванова, която бе в основата на обрата с точната си стрелба за 3 точки в последната четвърт. Тя приключи с 25 точки, от които 3 тройки, плюс 6 борби и 7 асистенции. Марая Кинг оформи дабъл-дабъл с 19 точки и 15 борби.

Домакините започнаха по-концентрирано и натрупаха 5 точки аванс. Няколко добри отигравания на Марая Кинг дадоха шанс на Монтана да намали и поведе за първи път при 14:13 след 7 минути игра. Последва равностойна битка до края на първата част - при 22:22 и във втората четвърт, когато никой от двата тима не успя да се откъсне до заключителните моменти на първото полувреме. Със серия от 6:0 след 2 тройки – на Виолина Кочева и Теодора Динева Берое поведе с 42:35 минута преди почивката, която дойде при 42:37. Страхотно първо полувреме за старозагорския тим изигра Теодора Динева, която реализира 23 точки за първите 20 минути.

Воденият от Таня Гатева тим имаше превес в началото третата част и покачи разликата до 9. В тези минути Радостина Христова пострада при сблъсък със съперничка и трябваше да напусне игра. Монтана 2003 постепенно намали, а 2 минути преди края Кинг изведе гостите напред. Състезателките на Мануел Марков обърнаха до 64:59 след серия от 8:0 и преди последните 10 минути резултатът бе 67:62 за отбора на Монтана, който спечели частта с 30:20.

Берое не се предаде и след 9 поредни точки за 3 минути поведе със 71:69. Със серия от тройки на Христина Иванова и Санта Окоцките-Балткоиене гостите почти пречупиха старозаторки и дръпнаха с 80:73 две минути и половина преди финала, но Шаренкапова и Динева оставиха тима си в мача буквално по последната сирена, когато обаче ликуваха гостите.