Левски се справи без проблеми с Черно море

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн: НБЛ)

09-10-2021 19:40 | BGbasket.com

Левски постигна очаквана победа над Черно море у дома в първия кръг за сезона в НБЛ, след 96:60. Без да играе кой знае колко добре, отборът на домакините стори логичното срещу младия състав на варненци.

Лъчезар Димитров и Николай Михайлов пропуснаха срещата за "сините", а Черно море не използва контузения Мартин Коцев в мача.

Първите 2-3 минути бяха доста мъчни за състава на домакините, докато намери ритъм срещу атлетичния противник. Черно море Тича показа много хъс и тичане и се държеше близо до Левски, но класата на "сините" постепенно започна да си казва думата. Столичани обаче отново загубиха преднината си веднага, щом падна концентрацията в края на периода. Все пак те вкараха финалните 6 точки в частта, за да водят след нея с 23:15.

Черно море остана без кош няколко минути от втората част, достатъчно за Левски да направи силна серия и в средата на четвъртината вече да води с над 20. Варненци допълнително се затрудниха от натрупаните нарушения на Лъчезар Тошков и Цветомир Куртев, което съвсем разруши ритъма им.

Почивката дойде при 47:27, а в третата част нищо не се промени особено. Разликата се въртеше около 20-ина точки, без да се виждаше как Черно море може да промени този факт. Опитите на треньорския щаб с различни петици не даваше резултат за гостите и въпреки старанията на момчетата им в защита, нападението нямаше почти никакъв шанс за успех.

С под 5 минути до края на мача разликата вече бе 30 и не остана много за решаване.

Чавдар Костов направи фантастичен мач за Левски, като бе перфектен в стрелбата си от игра чак до последната част. Гардът вкара 28 точки и бе 10/11 от игра.

По 12 точки добавиха Венци Петков и Марио Литъл, а втори по резултатност за "сините" бе Милен Захариев с отлични изяви и 18 точки и 8 борби.

Михаил Молдов вкара 11 за Черно море, като единствен записа двуцифрен актив. 9 отбеляза Мартин Йорданов и 8 Лъчезар Тошков.