Драматична загуба за Рилски спортист в Румъния

(сн. rilskibasket.com - Rilski Sportist Bulgaria)
16-09-2021 21:24 | BGbasket.com

Рилски спортист претърпя драматична загуба в първата си контрола в Румъния. На старта на мемориалния турнир "Антонио Алексе" тимът отстъпи на домакина на турнира Орадя с 69:70.

Двубоят започна много оспорвано, като след десет минути игра резултатът отново бе равен – 18:18. Постепенно обаче румънският отбор взе инициативата и на почивката поведе с 38:30.

Играта бе доста равностойна след паузата, като разликата от 8 точки се запази и преди заключителната четвърт, която започна при 56:48. Отборът от Самоков се вдигна на силен финален щурм, като малко не му достигна да измъкне успеха в края.

За Рилски спортист силен мач изигра Трей Портър, който завърши с дабъл-дабъл от 18 точки и 10 борби. Алекс Симеонов отбеляза 13 точки, 11 има Ей Джей Хес, а с 10 остана Брендън Браун.

За Орадя над всички с 14 точки бе Гарлън Грийн, а с по 11 вкараха бившият баскетболист на Балкан Алекс Гаврилович, Никола Маркович и капитанът Боб Николеску.

В събота баскетболистите на Людмил Хаджисотиров ще се изправят срещу другия местен тим – Питещ.

Тагове: Рилски спортист