Балкан се справи с Академик в първата си контрола в Ботевград

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. balkan-basket.com)

15-09-2021 19:38 | Мария Маринова

Балкан записа трета поредна победа в контролите от преди началото на сезона. След двата успеха в проверките в Сърбия, тимът надви и Академик Пловдив с 90:71 в среща, изиграна днес в „Арена Ботевград“.

Отборът от Ботевград водеше през целия мач, който обаче на моменти бе доста оспорван, а голямата разлика се получи чак през второто полувреме. Загубата бе втора за бронзовия медалист в НБЛ, след като преди това имаше и една в Самоков от Рилски спортист.

И двата отбора не бяха в пълните си състави за този двубой. Домакините все още чакат едно от новите си попълнения – турчина Алихан Демир и завръщането на Станимир Маринов, докато за съперника им Тони Гуджино и Робърт Георгиев пътуваха с отбора, но бяха извън групата.

„Зелените“ взеха инициативата в началото и водени от Крис Минков, само за няколко минути дръпнаха с 11:4. Постепенно обаче Академик вкара няколко точни стрелби от далечно разстояние. Малко преди края на частта Робертс Фрейманис изравни за 18:18, но след точни стрелби от фаула, след първата четвърт Балкан отново бе напред при 20:18.

Баскетболистите на Небойша Видич поддържаха аванс от 4-5 точки през втория период, но без да успеят да се откъснат в резултата. За кратко авансът им достигна 7, но след две поредни тройки на Васил Бачев, едната от които със сирената, на почивката пловдивският тим изоставаше с 40:41.

Серия от 9:0 в полза на Балкан на старта на второто полувреме за първи път направи разликата двуцифрена, което принуди Йордан Янков да вземе прекъсване едва две минути след подновяването на играта. След него гостите успяха да стопят пасива си само до 4 точки, но преди заключителната четвърт ботевградският тим отново бе напред – 60:53.

Последната част започна по идентичен начин и на предната – с 11 поредни точки за Балкан.  На няколко пъти след това разликата мина границата от 20 точки, като до края домакините нямаха проблем да спечелят убедително.

Дерик Маркс бе най-резултатен за победителите с 19 точки. Трейвън Тибодо е с дабъл-дабъл от 17 точки и 14 борби, Крис Минков реализра 16 точки, с 15 е Калил Дюкс.

За Академик над всички с 20 точки бе Васил Бачев. Неманя Бешович вкара 14, с 12 е Томислав Минков, а 11 добави Робертс Фрейманис.

Тагове: Балкан, Академик Пловдив