Рилски спортист и Академик Пловдив в различни урни за ФИБА Къп

(сн. БФБ, архив)
16-08-2021 22:29 | BGbasket.com

Рилски спортист и Академик Пловдив попаднаха в различни урни преди жребия за редовния сезон във ФИБА Къп.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, които стартират директно от груповата фаза на турнира, са в трета урна, а ако преодолее квалификациите, отборът на Йордан Янков ще е в последната четвърта.

Какво бе обявено преди време, жребият за квалификациите и груповата фаза ще бъде на 19 август.

Ето и пълното разпределение на отборите по урни:

Урна 1: Орадя (Румъния), Сарагоса (Испания), Бахчешехир (Турция), Парма (Русия)*, Киев Баскет (Украйна), Антверп Джайънтс (Белгия), Клуж Напока (Румъния)*, загубилият финала в Квалификационен турнир 2 в Шампионска лига

Урна 2: Загубилият полуфинала в Квалификационен турнир 2 в Шампионска лига (Цмоки Минск – Белфиус Монс-Ено/ЗЗ Лайден), Загубилият полуфинала в Квалификационен турнир 2 в Шампионска лига (Бакен Беърс – Лондон Лайънс/Тревизо), Загубилият четвъртфинала в Квалификационен турнир 2 в Шампионска лига (Белфиус Монс-Ено – ЗЗ Лайден), Капфенберг Булс (Австрия), Ден Бош (Нидерландия), Солнок (Унгария), Рилски спортист (България), Реджо Емилия (Италия)

Урна 3: Загубилият четвъртфинал в Квалификационен турнир 2 в Шампионска лига (Лондон Лайънс – Тревизо), Перистери (Гърция)*, Автодор Саратов (Русия), Прометей (Украйна)*, Спортинг (Португалия)*, Легия Варшава (Полша), Морнар Бар (Черна гора)*, Опава (Чехия)*

Урна 4: Апоел Ейлат (Израел)*, Крайлсхайм (Германия), Йоникос (Гърция), Галил Гилбоа (Израел), Победителят от Квалификационен турнир А във ФИБА Къп, Победителят от Квалификационен турнир B във ФИБА Къп, Победителят от Квалификационен турнир C във ФИБА Къп, Победителят от Квалификационен турнир D във ФИБА Къп

Академик Пловдив иска домакинството на квалификационен турнир във ФИБА Къп

*В случай, че отбелязаните отбори се класират за редовния сезон в Шампионска лига, местата им ще бъдат заети от финалисти в квалификационните турнир във ФИБА Къп или т.нар. „щастливи губещи“.

Тагове: ФИБА Къп, Рилски спортист, Академик Пловдив