Австралия надви Италия в здраво дерби

Номер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетболНомер 1 за българския баскетбол
(сн. FIBA.basketball)

28-07-2021 13:11 | BGbasket.com

Австралия продължава без загуба участието си в олимпийския баскетболен турнир при мъжете в Токио. В изключително оспорван мач от група B днес тимът надви Италия с 86:83.

С успеха „кенгурата“ оглавиха временното класиране с две победи кръг преди края, докато днешният им съперник вече е с баланс 1-1.

Двата тима изиграха много равностоен двубой, като в нито един момент разликата не бе двуцифрена.

Италианците имаха минимална преднина от точка на почивката – 45:44, но преди последната четвърт изоставаха с 62:65. Австралийците изиграха няколко силни минути през заключителната част, в които се откъснаха с 8 точки и въпреки че на няколко пъти европейският тим бе близо до нов обрат, удържаха водачеството си.

Джок Ландейл бе най-резултатен за победителите с 18 точки и 7 борби, Пати Милс реализира 16 точки.

За Италия Симоне Фонтекио вкара 22 точки, 21 и 7 асистенции записа Николо Манион.