Исторически финал за Клипърс, седми мач ще реши Филаделфия – Атланта

19-06-2021 10:21 | BGbasket.com

Лос Анджелис Клипърс се класира за първи път на финалите в Западната конференция на НБА в 51-годишната си история. Тимът спечели шестия мач срещу лидера в редовния сезон Юта у дома със 131:119 и направи пълен обрат в серията за 4-2 победи, след като преди това бе загубил първите две срещи. Съперник на Клипърс на финала ще бъде Финикс.

„Джазмените“ имаха 25 точки аванс в началото на второто полувреме, но след силна трета и четвърта част спечели мача. Терънс Ман записа рекордните в кариерата си 39 точки за победителите, с колко е и Донован Мичъл за съперника (9 борби и 9 асистенции).

На Изток Филаделфия прати серията с Атланта в решителен седми мач, след като надви своя съперник като гост със 104:99 – отново след обрат през второто полувреме.

Тобиас Харис и Сет Къри вкараха по 24 точки за победителите, над всички за гостите бе Трей Йънг с 34 точки и 12 асистенции.