Шоутайм завърши пети в ББЛ

(Сн: ББЛ)
13-06-2021 17:20 | BGbasket.com

Шоутайм спечели петото място в ББЛ след победа с 86:78 над Ямбол-2 в последния ден от Националните финали.

Шампионът на Източната група отказа младоците от Ямбол със силна първа четвърт, в която натрупа такава преднина, че се оказа достатъчна за краен успех.

Въпреки опитите на ямболии да наваксат и силните им минути в последния период, варненският тим остана начело.

Момчетата на Стойо Чолаков при това вкараха 10 тройки, срещу само една за съперника, но Шоутайм бе по-често на наказателната линия и бе страхотен под коша.

Въпреки че бе без един от основните си играчи Николай Николов, който е треньорския щаб на Дунав U16 и бе в Ботевград за финала на Купа БФБ, Шоутайм тотално надбори младоците насреща.

За ядрото на Ямбол това бе девети мач в последните 11 дни, след тежките финали и при юношите, затова сега с шестото място те ще получат и малко заслужена почивка.

31 точки за победата на Шоутайм реализира Анди Франсис, 14 вкара Александър Иванов и 10 с 12 борби Красимир Димитров.

21 за Ямбол отбеляза Георги Герганов, 19 - Пламен Илиев, 17 - Николай Нинов и 14 - Ярослав Никонов.