Изтеглиха жребия за Националните финали в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
09-06-2021 15:44 | BGbasket.com

Жребият за Националните финали в ББЛ А група бе изтеглен, след като във вторник вечер станаха ясни и всички участници в решителната фаза от шампионата. В борбата за титлата през този сезон останаха Спортист Своге, Локомотив 2020, НСА, Шоутайм, Шабла, Бавни и яростни, Ямбол -2 и Несебър.

Националните финали ще се проведат от 11 до 13 юни в зала „Триадица“ в София под формата на директни елиминации.

На 11 юни са всички четвъртфинали в турнира, а ето какво отреди жребият за тях:

13:00 часа: Шоутайм – Локомотив 2020

15:00 часа: Бавни и яростни – Несебър

17:00 часа: Спортист Своге – Шабла

19:00 часа: Ямбол -2 – НСА

Полуфиналите ще се проведат в събота (12 юни), като ще има мачове и за разпределение на 5-8 място. Двубоите за медалите са в неделя (13 юни), като финалът е с начален час 19:00.

Спортист Своге, Локомотив 2020 и НСА се класираха за Националните финали като най-добрите три отбора от регион Запад на ББЛ А група. От него има и най-много представители в заключителния етап, тъй като там конкуренцията бе най-голяма.

От регион Изток се класираха първенецът Шоутайм и носителят на сребърните отличия Шабла, а от Юг и Център – съответно златните медалисти Ямбол -2 и Бавни и яростни.

Последният участник на Националните финали бе излъчен от обединения регион Център + Юг. Припомняме, че по регламент шампионите от двата региона се класират за Финалната осмица плюс следващия от общото класиране, независимо от кой регион е. След като Ямбол -2 и Бавни и яростни си осигуриха право да участват в заключителния турнир от своите региони, напред продължи и третият в Център + Юг Несебър.