Спортист Своге ще играе за титлата на Запад

(сн. ББЛ)
03-06-2021 22:14 | BGbasket.com

Спортист Своге се класира за финала в регион Запад на ББЛ А група. Тимът достигна мача за титлата, след като постигна втора победа срещу НСА тази вечер в столичната зала "Триадица", този път с 85:69.

Така лидерът в редовния сезон затвори полуфиналната си серия с 2-0 и в битката за златото ще се изправи срещу Локомотив 2020. С достигането си до финал в региона двата тима вече си осигуриха и класиране на националните финали в средата на месеца. Баскетболистите на Явор Аспарухов пък ще играят за бронза на Запад, където ще премерят сили с опитния състав на Хебър.

Тимът от Своге имаше леко предимство още от самото начало, но без да успее да се откъсне с голяма разлика, като след десет минути игра имаше минимален аванс при 22:21. Стрелбата на домакините обаче започна да изневерява и те отбелязаха едва 8 точки през втория период, а в комбинация с многото си грешки, на почивката съперникът им се откъсна с 48:28.

Преднината на Спортист достигна 28 точки след паузата, а преди последната част той водеше със 71:49. НСА успя да заличи част от изоставането си в оставащото време, но без това с нещо да промени крайния изход на срещата.

Дамян Стоянов отново бе над всички за победителите с 26 точки и 9 борби. Малко не достигна на Борис Матраков за трипъл-дабъл – 16 точки, 8 борби и 9 асистенции, а Александър Иванов отбеляза 14 точки.

За НСА най-резултатен с 14 точки бе Мартин Петров, 12 отбеляза Георги Дамянов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА НСА - СПОРТИСТ 1959 СВОГЕ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021