Локо 2020 изравни на Хебър, Спортист Своге с убедителен старт в полуфиналите

(сн. ББЛ)
31-05-2021 23:38 | BGbasket.com

Трети мач ще определи финалиста между Локомотив 2020 и Хебър в регион Запад на ББЛ А група. Двата тима изиграха пореден оспорван двубой в столичната зала „Триадица“ тази вечер, но този път отборът от София излезе победител с 88:82 и изравни полуфиналната серия на 1-1 победи. Така те ще се изправят един срещу друг още веднъж в сряда.

Домакините взеха леко предимство в началото, но след десет минути игра съперникът им имаше минимален аванс при 23:22. Тимът от Пазарджик дръпна с 8 точки през втория период, което бе и най-голямата разлика в мача, но на почивката равенството бе възстановено – 45:45. Въпреки че за кратко Локо 2020 успява да поведе след паузата, през повечето време Хебър поддържаше крехък аванс и преди последната четвърт бе напред с 65:62. „Черно-белите“ обаче останаха без Антон Диков, който бе изгонен след две технически нарушения. Драмата продължи до последно, като след нови размени на водачеството, по-малко от две минути преди края резултатът отново бе равен – 79:79. Ставрев и Франсис дадоха 5 точки аванс на столичния тим, който в оставащото време успя да удържи преднината си и да спечели.

Самуел Франсис завърши с 23 точки, 7 борби и 8 асистенции за победителите. Милен Дудев реализира 18 точки, Кристиян Ставрев завърши с 16 точки и 6 борби,  а дабъл-дабъл от 10 точки и 14 борби има Станислав Славейков. За Хебър най-резултатен бе Веселин Веселинов с 20 точки, Вангел Илиев е с 18 точки и 10 борби, Георги Кръстев се отчете с 15 точки и 11 борби, Методи Илиев има 11 точки.

Лидерът в редовния сезон на Запад Спортист Своге стартира с убедителна победа участието си в полуфиналите, след като се наложи над НСА с 91:55. Победителите отбелязаха 13 тройки срещу 5 за опонента си, направиха по-малко грешки, като имаха и предимство в подкошието.

Само след няколко минути игра опитният тим на Своге взе инициативата и след първата четвърт водеше с 22:18. Отборът на Явор Аспарухов правеше доста грешки, от които съперникът му се възползваше, а в комбинация и с по-добрата си игра в подкошието, на почивката Спортист се откъсна с 45:28. Баскетболистите на Емил Горанов продължиха да увеличават аванса си и след паузата, а преди заключителната четвърт вече бяха напред със 70:39. Последната част бе сравнително равностойна, а в края съставът от Своге спечели още по-убедително.

Борис Матраков завърши с 32 точки за успеха, трипъл-дабъл от 19 точки, 11 борби и 13 асистенции има Дамян Стоянов, Васил Голов вкара 17 точки, с 12 е Симеон Ценов. За НСА Виктор Серафимов записа 13 точки, 8 борби и 7 асистенции, Мартин Мандалски добави 10 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЛОКОМОТИВ 2020 - ХЕБЪР

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА СПОРТИСТ 1959 СВОГЕ - НСА

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021