Хебър спечели трилър с Локомотив 2020 на старта на полуфиналите

(сн. ББЛ)
27-05-2021 22:00 | BGbasket.com

Полуфиналните плейофи в регион Запад на ББЛ А група започнаха по изключително драматичен начин. Вторият в редовния сезон Хебър надви третия Локомотив 2020 с 93:90 тази вечер в столичната зала „Триадица“. Двата отбора оправдаха очакванията за истинско дерби, като им бе нужно продължение, за да определят крайния победител.

Следващият двубой е в понеделник (31 май), отново в София. Играе се до две победи от три мача.

След размяна на кошове в началните минути, баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата, възползвайки се от повечето грешки на съперника. Водени от Станислав Славейков, който наниза 14 точки само за тази част, те започнаха да трупат аванс и след края й водеха с 23:15. През втория период тимът от Пазарджик заигра по-стабилно в подкошието и стигна до пълен обрат, но на почивката равенството бе възстановено – 44:44.

Двубоят продължи да бъде много оспорван и след паузата, макар резултатността да спадна. Хебър успя да поведе с 4 точки за кратко, но нямаше нито един точен наказателен удар до момента и така преди заключителната четвърт Локомотив 2020 имаше минимална преднина при 60:59.

Малко след началото на последната част баскетболистите в светли екипи направиха серия от 9:0, с която се откъснаха с най-голямата разлика до момента при 71:62. Поредица от техни пропуски обаче и директна дисквалификация на Юлий Арабаджийски помогнаха на Локомотив 2020 да намали изоставането си само на 3 точки при оставащи 22 секунди. Хебър увеличи за 80:76 след точен наказателен удар на Вангел Илиев близо 16 секунди преди сирената. Станислав Славейков върна един кош за отбора си, а вместо да задържи топката, отборът от Пазарджик сбърка паса, топката отново отиде в Славейков, който изравни за 80:80 и прати мача в продължение.

В добавеното време Хебър отново взе леко предимство, но 7 секунди преди края му, Локомотив 2020 получи право да организира последна атака при 93:90 в опит отново да изравни и да си осигури още пет допълнителни минути. Отборът от София обаче не успя да се организира добре и пропусна да отбележи, като така победата отиде за съперника му.

Георги Кендеров бе над всички за победителите с 22 точки и 13 борби. Веселин Веселинов записа 16 точки и 7 борби, дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби има Вангел Илиев, Юлий Арабаджийски се отчете с 12 точки и 8 борби, а 11 точки добави Методи Илиев.

За Локомотив 2020 с 29 точки и 8 борби завърши Станислав Славейков. Милен Дудев отбеляза 19 точки, 15 има Самуел Франсис, а с 10 и 7 борби е Кристиян Ставрев.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ХЕБЪР - ЛОКОМОТИВ 2020

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ПОЛУФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021