Своге допълни Топ 4 в регион Запад на ББЛ А група

(сн. ББЛ)
26-05-2021 23:05 | BGbasket.com

Спортист Своге е последният отбор, който се класира на полуфиналите в регион Запад на ББЛ А група. Лидерът в редовния сезон записа нова убедителна победа срещу Фаб Файв тази вечер с 83:64 и с 2-0 затвори серията в своя полза. Двубоят се проведе в столичната зала „Триадица“.

На полуфиналите Спортист ще има за съперник НСА, докато другата двойка противопоставя Хебър и Локомотив 2020.

Тимът от Своге взе инициативата още в началните минути, а в края на първата четвърт вече водеше и с двуцифрена разлика – 25:15. Срещата продължи кош за кош, но след това гостите отново започнаха да трупат разлика и на почивката се откъснаха с 45:27.

Ситуацията не се промени и след паузата. Разликата набъбна още след силни финални минути на третата част за Спортист, който преди заключителната четвърт вече бе напред с 68:41. Авансът на тима достигна 35 точки през последната част и въпреки че след това Фаб Файв стопи малко от изоставането си, на практика мачът се доиграваше.

Дамян Стоянов бе над всички за победителите с 29 точки и 11 борби. Джими Хънт вкара 15 точки, с 14 е Борис Матраков.

За съперника, който бе и с по-къса ротация, Мартин Горунов завърши със 17 точки и 8 борби, Камен Атанасов се отчете с 13 точки и 14 борби, а Александър-Марко Милър добави 11 точки.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ФАБ ФАЙВ - СПОРТИСТ СВОГЕ

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021

ОТБОРНА СТАТИСТИКА ОТ ББЛ А ГРУПА-МЪЖЕ, ПЛЕЙОФИ ЗАПАД (ЧЕТВЪРТФИНАЛИ), СЕЗОН 2020/2021