Рилски спортист вкара 109 в Плевен за място на полуфиналите

26-04-2021 20:01 | BGbasket.com

Рилски спортист се класира за полуфиналите в Националната баскетболна лига. Лидерът в редовния сезон записа нова категорична победа срещу Спартак Плевен, този път като гост в зала „Балканстрой“ със 109:67, с което затвори серията с 2-0 и сложи край на сезона за своя опонент.

Съставът от Самоков натрупа двуцифрена преднина още от самото начало и без проблеми спечели срещата, след като доминираше по всички показатели.

Съперник на Рилски спортист в следващата фаза ще бъде Академик Пловдив, който вчера отстрани Черноморец. Мачовете от полуфиналите започват през следващата седмица.

Гостите демонстрираха отличен мерник в началото на срещата и само за четири минути поведоха със 17:6, след като не пропуснаха нито един от седемте си опита при стрелбата. Най-силното оръжие на домакините – мерникът от далечно разстояние, този път изобщо не вървеше, докато съперникът им вкара 5 тройки само за тази част и след нея дръпна с 31:15. Много силно за Рилски спортист стартира Брандън Браун с 13 точки.

Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров също започнаха да правят много пропуски от тройката през втория период. Благодарение на играта си в подкошието обаче те стартираха със серия от 13:0 и се откъснаха с 44:15. Повече от шест минути Спартак не можеше да се разпише и макар след това да отвърна с 9 поредни точки, на почивката тимът от Самоков отново имаше солидна преднина – 56:32.

Ситуацията не се промени и след паузата. След като отбелязаха 2 тройки през втората част, домакините отново спряха да намират коша при далечните си стрелби. Разликата в полза на Рилски спортист продължи да расте и преди заключителната четвърт тимът вече водеше с 84:49.

Още в средата на последната част гостите минаха границата от 100 точки, въпреки че всичките им титуляри бяха извън игра. Александър Дяковски също бе пуснал в игра и по-младите си играчи, като на практика мачът се доиграваше.

Трей Портър завърши със 17 точки и 7 борби за победителите. Брандън Браун отбеляза 16 точки, с 14 е Нико Карвачо (7 борби), Тихомир Желев вкара 12, 11 добави Алекс Симеонов.

За Спартак Димитър Маринчешки бе над всички с 21 точки, Любен Пасков има 13, с 12 и 7 борби е Тодор Тодоров.