Рилски спортист с убедително начало на плейофите

23-04-2021 20:20 | BGbasket.com

Лидерът в класирането в редовния сезон на НБЛ Рилски спортист започна по убедителен начин участието си в четвъртфиналните плейофи. В първия мач от серията срещу Спартак Плевен тимът се наложи с резултат 100:71 като домакин в Самоков. Така баскетболистите на Людмил Хаджисотиров са на победа от класиране за полуфинал, което ще гонят в Плевен като гости в понеделник (26 април). Ако Спартак победи и прати серията в трети решителен мач, той ще се играе в Самоков.

Силно начало – серия от 12-3 даде ранна преднина на домакините. Съперникът обаче реагира бързо и стопи голяма част от разликата, за да остане близо в края на първия период. По-силна защита и стабилно темпо в нападение за Рилецо обаче откъснаха отбора напред за 49:36 на почивката.

Нова четвърт, спечелена с двуцифрена разлика след цели 33 точки в нея, предизвести изхода от мача, като след 30 минути самоковци вече водеха с 23. До края те запазиха стабилния аванс и го увеличиха, а минутите бяха разпределени между много играчи в ротацията, за да запазят сили за предстоящите плейофни мачове.

Всички с изключение на един от състава на победителите се разписаха в мача, като 18 точки и 5 асистенции записа Брандън Браун. С 15 плюс 6 борби се включи Алекс Симеонов, а 14 точки вкара капитанът Златин Георгиев.

За Спартак Димитър Маринчешки завърши с дабъл дабъл от 32 точки и 10 борби, 12 вкара Ивко Ивков, а с 11 точки и 6 асистенции приключи Мартин Маринов.