Васил Евтимов: Исках да се отблагодаря на Мишо Капитанов за помощта, която ми даде през сезона

(сн: НБЛ)
16-04-2021 09:16 | nbl.basketball.bg

Васил Евтимов имаше от какво да е доволен в успеха на Черноморец над Черно море. Той не пропусна да похвали и дясната си ръка Михаил Капитанов, който се появи на терена в последните почти 4 минути. Капитанов навършва 43 години след точно 10 дни.

„Първо искам да поздравя моя асистент – Мишо Капитанов, който цяла година ми помага в тренировките, когато има контузени играчи. Ние го картотекирахме февруари месец и се радвам, че днес стана най-стария играч в историята на НБЛ – на 43 г. е и много се радвам за него. Исках да му се отблагодаря за помощта, която ми даде през сезона.

За мача съм страшно доволен, играха добре в защита – 47 борби. Моята идея беше да хванем около 40. Те надхвърлиха моите очаквания. Черно море също играха добре, много прилично. Днес мачът за тях беше без значение, но се видя че искаха да дойдат и да играят сериозен баскетбол. Имахме да си връщаме за загубата във Варна.

Днес исках да дам на играчите от пейката възможност да играят малко повече, защото през част от сезона играха много малко. Мисля че ще се получат нещата. Има неща, които не ми харесаха, има неща, които не ми харесаха. Стараеха се момчетата, показаха това, което исках. Бяха малко колебливи, нервни, но е нормално, когато си на 17-18 г. С времето ще натрупат опит и ще станат добри баскетболисти.

Предстои ни още един мач срещу Спартак Плевен и имаме малко време за възстановяване. Затова исках да дам малко почивка на основния състав. Излизаме за победа и ще чакаме резултата от Берое и Рилски спортист, за да видим дали ще сме четвърти или пети. Всичко зависи от този мач и ще чакаме до последно. Забравяме тази победа и атакуваме плейофите.“

Един от споменатите млади състезатели Томас Читадзе сподели: „Треньорът ни не дава много шанс на нас, младите, но е нормално, защото правим грешки. Не сме толкова опитни. Всеки момент, когато ми даде шанс, давам всичко от себе си и оставям сърцето си на игрището. Направих каквото мога за отбора, за да помогна. Ако не мога да увелича разликата, поне да я задържа. Да играя добре в защита и да вземам борби. На терена трупам опит и от моите съотборници и от съперника. Във всички случаи това е полезно за мен.“

Тагове: НБЛ - мъже