Ямбол удържа Спартак за осми успех в НБЛ

(сн: НБЛ, архив)
11-04-2021 19:50 | BGbasket.com

Ямбол регистрира осма победа за сезона в НБЛ, като се наложи с 92:89 над Спартак Плевен в оспорван двубой.

Ямбол отново бе без Стоян Петков, а Спартак - без Горан Остоич и Венелин Христов.

Андрей Иванов се оказа с две лични нарушения рано-рано, още преди да са изминали шест минути от мача. И двата отбора се радваха на добра успеваемост и от средно, и от далечно разстояние, а и не влагаха кой знае колко старание в защита.

Играта вървеше кош за кош през цялото първо полувреме, без някой да успее да вземе повече от 4-5 точки преднина. До почивката водачеството се размени цели 19 пъти, а имаше и няколко равенства.

Ерик МакГил и Уили Атууд имаха двуцифрен актив за Ямбол до паузата, а същото за Спартак бяха направили братята Маринови. Именно плевенчани пък спечелиха първото полувреме с 49:48, със седем тройки до момента.

Нищо не се промени и в третата част, където отново продължи размяната на кошове и преднина в резултата, със сериозно обстрелване и лесни попадения отдолу.

Серия на Ямбол от 10-0 в последните три минути от четвъртината, с добри моменти за Кръстан Кръстанов, за първи път в срещата наклониха по-сериозно везните в полза на един от двата тима. Домакините не изпуснаха шанса си и в последния период дръпнаха бързо с двуцифрен аванс.

Късата ротация на Спартак все повече се затрудняваше и умората си казваше думата, а разликата се задържа десетина точки. Едва в последните две минути от частта гостите отново получиха шанс и намалиха едва до 4 изоставането си. Това се случи и след петия фаул на МакГил, в отсъствието и на игралия много малко Дарин Иванов.

Ямбол не успя да реализира от игра в тези две минути, а Димитър Маринчешки с фантастична тройка направи 87:89 с 8 секунди до сирената.

Младият гард Пламен Илиев показа железни нерви и в тези оставащи моменти бе 3/4 от наказателната линия.

Уили Атууд завърши с 22 точки за успеха, 17 и 10 борби добави МакГил, по 13 вкараха Иван Лилов и Кръстан Кръстанов.

23 за Спартак отбеляза Мартин Маринов, 17 - Маринчешки и по 15 Тодор Тодоров и Николай Маринов.