Несебър срази лидера в обединения регион, победи за Берое -2, Перущица и Академик -2

(сн. ББЛ)
11-04-2021 19:41 | BGbasket.com

Несебър, Берое -2, Перущица и Академик Пловдив -2 спечелиха днешните си мачове от обединения регион на ББЛ А група Център + Юг. Двубоите се проведоха в залата в Перущица.

В дербито днес Несебър срази лидера Бавни и яростни със 72:66, след като овладя 57 борби срещу 46 за съперника. Двубоят премина през няколко обрата, като бе оспорван до самия край. Баскетболистите на Стойчо Кукучев имаха преднина от 12 точки още през първата част, но на почивката плевенският тим стигна до обрат при 41:35. Бавни и яростни поддържаше аванс от няколко точки до средата на последната част, когато обаче Несебър си върна водачеството и го удържа до последно.

Емилиян Грудов бе над всички за успеха с 26 точки и 16 борби, игралият без смяна Даниел Димитров записа 19 точки, 14 борби, 7 асистенции и 9 откраднати топки, с 14 точки е Димитър Найденов. За Бавни и яростни, който бе в състав едва от шест играчи, Денислав Трифонов се отчете с 22 точки и 8 борби, Венцислав Георгиев има 16 точки и 15 борби, 12 точки отбеляза Цветан Тодоров, като и тримата бяха на паркета пълни 40 минути.

В друг оспорван мач Перущица надви Чавдар Троян с 98:95 след куп обрати. Двубоят започна изключително равностойно и с висока резултатност, а след десет минути игра тимът на Лъчезар Диков водеше с 27:25 след 12 точки на Камен Пенчев. След размяна на кошове на старта на втория период обаче, съставът на Перущица взе инициативата и дръпна с 8 точки, но на почивката съперникът му намали за 48:51. Преднината на домакините стана двуцифрена след паузата, но след силни финални минути Чавдар обърна за 74:72 преди заключителната четвърт. Драмата продължи до последно, като в средата на последната част Перущица отново излезе напред и удържа преднината си до последно, въпреки че тимът от Троян имаше шанс да прати мача поне в продължение.

Петър Изевков завърши с 34 точки и 10 борби за победителите, Георги Марински има 22 точки и 9 борби, Ради Глухчев реализира 17 точки, с 13 и 8 борби е Стоян Итов. За съперника Камен Пенчев бе над всички с 37 точки и 8 борби, Стоян Лишев отбеляза 19 точки, 13 и 16 борби има Габриел Йонков, 12 точки добави Кристиян Славков.

По-рано през деня Берое -2 се наложи убедително над Локомотив Горна Оряховица с 91:55. Баскетболистите на Бойко Миленков се откъснаха с 31:13 още след десет минути игра, като до края продължиха да увеличават аванса си, а на моменти той бе и над 40 точки. Те изгубиха борбата под коша, но пък демонстрираха по-точен мерник там, а освен това отбелязаха и 10 тройки срещу само 1 за съперника.

Дамян Минков бе най-резултатен за победителите с 23 точки, Младен Георгиев отбеляза 18, с 16 и 9 борби е Михаил Комбаков. За Локомотив Фурууа Брендакс записа дабъл-дабъл от 14 точки и 13 борби, но направи и 9 грешки, Паскал Николов е с 10 точки и 9 борби. Силно се включи и 40-годишният Пеньо Нацкин, който игра без смяна и завърши с 9 точки и 10 борби.

В последния мач днес Академик Пловдив -2 победи Чардафон с 66:43. Двубоят започна с много пропуски и от двата тима, а след първата четвърт баскетболистите на Йордан Иванов водеха с 14:7. Темпото се запази и през втория период, като на почивката пловдивският тим бе напред с 29:16. Тимът от Габрово продължи да изпитва сериозни трудности в нападение и след паузата и така преди заключителната четвърт Академик се откъсна с 52:25. Последната част бе най-равностойна, но без това да промени с нещо крайния изход на срещата.

Йоанис Кикрилис реализира 20 точки за победителите, Кръстомир Михов е с 19 точки и 10 борби, а 11 точки добави Марио Боянов. За Чардафон Христо Саркизов отбеляза 16 точки.