Център на Шампион 2006 впечатли с 54 точки в юношеско дерби

28-03-2021 15:14 | Мария Мицова

Впечатляващо, особено за център, постижение записа Мартин Тодоров в Западната Елитна група за юноши U19.

Центърът на Шампион 2006 наниза 54 точки в мача на тима му срещу Балкан в Ботевград. Мартин регистрира цели пет тройки на сметката си, като добави и 8 борби.

Ботевградчани обаче надиграха драматично Шампион 2006 с 91-90 (26-22, 14-17, 19-23, 32-28) след тройка в последните секунди на Стефан Михайлов.

Столичани пропиляха двуцифен аванс в третата част, за да загубят накрая. Балкан води играта през първото полувреме, на така и не се откъсна, позволи на гостите да обърнат след почивката, но в последния период отново си върнаха водачеството. Финалните минути вървяха кош за кош, преди тройката на Михайлов да реши нещата, а Тодоров бе дублиран накрая в заключителната атака на Шампион.

Най-резултатен за успеха на “зелените” с 25 точки, от които 7 тройки, бе Александър Гавалюгов.

Константин Паисиев бе близо до нов трипъл-дабъл за Шампион с 11 точки, 8 борби и 13 асистенции.

Отборите на Шампион 2006 и Балкан-2 играят в почти същите състави и в ББЛ А група - мъже.

Лидер при юношите U19 на Запад остава безапелационно БУБА Баскетбол с 9 победи от 9 мача дотук.