Локо 2020 с победа №17, успех и за ЦСКА на Запад

(Сн: ББЛ)
07-03-2021 20:15 | BGbasket.com

20-ят кръг в Западната ББЛ А група завърши с победи за Локо 2020 и ЦСКА.

ЦСКА настигна Локо София, след като го победи с 93:75. Закъсалият тим на Локомотив бе равностоен в първата четвърт, но след това ЦСКА взе добър аванс във втория и третия период, за да си осигури успеха.

В отсъствието на Виктор Маргаритов най-резултатен за "червените" бе Димитър Генов с 27 точки. 26 и 12 борби добави най-опитният в състава Асен Попов. Димитър Петров вкара 22 за Локо София, 15 и 10 борби отчете Радослав Колев.

В другия мач на Запад Локомотив 2020 продължава гонитбата с Хебър и Своге, като взе победа №17.

Локо 2020 се наложи над Славия с 95:67 в столичната зала „Сейнт Джордж“. Баскетболистите на Георги Младенов имаха леко предимство през първото полувреме, а на почивката водеха с двуцифрена разлика – 43:33. След паузата играта вървеше сравнително равностойно, но след силни финални минути на частта Локомотив дръпна с 68:52, като в оставащото време спечели още по-убедително.

Самуел Франсис отбеляза 27 точки за успеха, Станислав Славейков завърши с 21 точки и 10 борби, а малко не стигна на Васил Михайлов за трипъл-дабъл – 15 точки, 17 борби и 9 асистенции. За Славия Огнян Тодоров наниза 16 точки, 11 добави Кристиян Георгиев.