Рилски спортист убедителен срещу Академик в репетицията преди Купата

06-03-2021 20:48 | BGbasket.com

Рилски спортист продължава със силното си представяне в Националната баскетболна лига. В среща, изиграна днес в Пловдив, тимът се наложи над Академик със 100:82. Двубоят бе последен за двата тима преди турнира за Купата на България следващата седмица, където жребият отреди те да се изправят отново един срещу друг на четвъртфиналите.

Заради различни травми за състава от Самоков мачът пропуснаха Николай Георгиев, Мирослав Васов и юношата Борислав Николов.

След тази среща Рилски спортист е с баланс 16-2 в шампионата и остава начело в класирането, докато загубата бе десета за Академик Пловдив от 18 мача.

Гостите започнаха мача с 6 поредни точки, а първият кош на съперника им дойде три минути след началото. Подемът в играта на Рилски спортист обаче продължи и след първата част тимът водеше с 24:16 след тройка със сирената на центъра Трей Портър.

Воден от Николай Титков обаче, Академик направи серия от 10:0 на старта на втория период и стигна до пълен обрат. Баскетболистите на Людмил Хаджисотиров обаче бързо си върнаха водачеството, а на почивката резултатът бе 48:43 в тяхна полза.

Тимът от Самоков поддържаше аванс от няколко точки и след паузата, който в средата на третата четвърт за първи път стана двуцифрен – 62:52. Домакините опитаха да заличат пасива си, но правеха твърде много грешки и преди последната част се получи най-голямата разлика до момента – 75:61 за Рилски спортист.

В оставащото време гостите продължиха да имат солидна преднина и без проблеми спечелиха, а в края на терена се появиха и по-младите играчи на двата отбора.

Трей Портър бе най-резултатен за победителите с 21 точки. Брандън Браун се отчете с 15 точки и 7 асистенции, Алекс Симеонов вкара 14 точки, с 13 и 10 борби е Нико Карвачо, а по 11 точки имат Павлин Иванов (7 асистенции) и Златин Георгиев.

За Академик над всички с 21 точки и 7 борби бе Йере Вучица, Васил Бачев наниза 16 точки, с 11 е Джахи Карсън, а 10 има Николай Титков.