Академик счупи каръка срещу македонци на старта на втория етап в Балканската лига

(сн. balkanleague.net)
03-03-2021 19:46 | BGbasket.com

Академик Пловдив започна с победа втория етап в Балканската лига. Тимът се наложи над Куманово 2009 като гост с 87:70. Победата бе първа за българския отбор срещу този съперник в турнира, след като единствените му две загуби до момента през сезона бяха именно срещу състава от Скопие.

Гостите взеха инициативата в началото на срещата и за няколко минути дръпнаха с двуцифрена разлика. Те нанизаха пет тройки само за първата четвърт, след която водеха с 22:13 след 9 точки на Васил Бачев. През втория период и Йере Вучица се разигра. Преднината на Академик достигна 16 точки, а на почивката тимът бе напред с 37:22.

След паузата двата отбора играха на приливи и отливи. Куманово започна полувремето със серия от 11:2 и стопи голяма част от пасива си, но след това баскетболистите на Йордан Янков отново дръпнаха при 54:39. Домакините обаче завършиха частта с нова силна серия и така преди решителните десет минути изоставаха само с 52:56. Македонският тим свали разликата само на 3 на старта на последната част, но след това Академик отново натрупа преднина и спечели срещата.

Васил Бачев бе над всички за победителите с 24 точки (5 тройки). По 15 точки отбелязаха Йере Вучица (7 борби) и Тони Гуджино (9 борби), а с 11 точки завърши Джахи Карсън (7 асистенции).

За Куманово Бранислав Джекич се отчете с 16 точки и 7 борби. Кори Рейли Рос наниза 11 точки, а с 10 е Горян Маряновски.